تبلیغات
جهان در دستانت - بازی Alien ;Lsolation

بین مطالب وب سایت جستجو کنید

بهترین بودن کار ماست...

     
Reza Mirzaei
08:25 ب.ظ
جمعه 1392/11/4
Aline Lsolation

مصاحبه : تمام آنچه باید در مورد Alien ;Lsolation  بدانید.

بعد از معرفی عنوان جدیدی از سری بازی های Aline،  اینبار شاهد عنوانی متفاوت و هیجانی تر از گذشته خواهیم بود. در این گفتوگو به صحبت با Jonathan Court به عنوان تولید کننده و Clive Lindop به عنوان سرپرست طراح بازی، می پردازیم. 


VideoGamer: شما بعد از Alines: Colonial Marines بازگشته اید، این بازی هنگام عرضه به فاجعه ای بزرگ تبدیل شده بود. این ماجرا تا چه حدی در هدف و پروژه شما تاثیر گذار بوده است؟

Jinathan Court:  ما به واکنش مختلف مردم نسبت به این بازی بعد از عرضه، توجه کرده ایم و از آنها بازخور های مختلف دریافت کرده ایم. در فروم های مختلف در مورد بازی ای که ما ساخته ایم صحبت می شود و ما می دیدیدم که در مورد ACM بحث و گفتوگو می شود. می دیدیدم که مردم مدت زیادی منتظر این بازی بوده اند،  با عرضه این بازی هیچ کس را ناامید نخواهیم کرد، نکات موجود در نظرات کاربران راهنمای ما بوده است.

VG: خب، این اتفاق چقدر باعث تغییر شده است؟

JC: این تغییرات شامل تمام مواردی که در گذشته وجود داشته ، شده است، ما این بازی را کاملاً متفاوت خلق کرده ایم و ساخت آن کاملاً متفاوت بوده است.  این بدین معناست که ساخت بازی به نحوی بوده که Aline را کاملاً ورزیده کرده است( کامل کرده است)، این عنوان دیگر همانند گذشته و آنچه توسط گروه ما ساخته شده بود، نیست. تولید بازی واقعاً هیجان انگیز، کامل و عالی در حال پیگیریست.

Chris Lindop: در حقیقت، تیم ما که بازی را می سازد، بازخورهای مختلفی در مورد ACM  دریافت کرده اند. مردم در مورد تمام جزئیات بازی بحث کرده اند و خواستار عنوانی کامل و هیجان انگیز هستند. همین بحث ها باعث قوت قلب تیم شده است زیرا همچنان می بینیم که بیرون از محیط کاری افرادی هستند که ما به آنها خدمت کرده و تجربیاتی عرضه می کنیم. این حمایت ها باعث می شود تا ما در چنین مسیر هایی قرار گرفته و به مسیر خود ادامه دهیم.

این مسیر شاید بیرون از ماهیت ابتدایی این سری باشد ولی در مسیر مناسب قرار دارد. Survival Horror دو عنصر بسیار مهم هستند که باید در کنار هم قرار بگیرند، حالا چرا قبلاً کسی این کار را در مورد این بازی انجام نداده است؟ جواب سوال این است که چون انجام چنین کاری در مورد Aline بسیار سخت و مشکل است. راحت ترین کار این است که این کار را انجام دهیم؛ یک تم ترسناک بسازیم ؟ نه باید تمام عناصر با تم سازگار باشند، Scripted سنگین ، عناصر شک دهنده کم ارزش، چیز هایی هستند که به سادگی قابل پیش بینی و فاقد ارزش هستند و چیزی که با اینها ساخته می شود، به فاجعه ختم خواهد شد. خلق سیستم یا سیستم های مناسب و تم و حال و هوای مناسب، باعث واکنش های مناسب خواهد شد، این نوع زنده ماندن یا مردن ها باعث ایجاد کشمکش می شود و چنین عواملی هستند که غیر قابل پیش بینی هستند. انجام چنین کار های ریسک بسیار زیادی دارد. پس با داشتن این نوع عملکرد هایی می توان انتظار داشت که مردم هم هیجان زده شوند، مسیر درست همین است.

VG:پس مشکل در Aline این است که چگونه مردم رو شگفت زده کنید؟

CL: خنده داره، وقتی برای اولین بار به فیلم از این سری نگاه می کنید، شبیه به هم نیستند. شاهد Short Cut های مختلفی هستید و این بازیگران هستند که قدم به دنیای Aline می گذارند. مردم از اینکه Aline چگونه خواهد بود آگاه هستند، چون در دو نسخه اول از این سری فیلم کاملاً با او و خصوصیاتش آشنا شده اند. از خصوصیات او می توان به فرز و سریع بودن، و صد البته خطرناک و مرگ آور بودنش اشاره کرد. مردم از آنچه در این بازی تجربه خواهند کرد،  شگفت زده می شوند زیرا تغییرات خوبی در آن به وجود آمده که همین ناآشنا بودن باعث ایجاد هیجان در بازیباز خواهد شد. با این حال داستان و ماجرا برای بازیباز به پیش می رود و ادامه دارد، و شکار شدن دیگر افراد توسط تنها دشمن، بسیار هراس انگیز است(این بخش از فیلم گرفته شده است). هیچ تلاشی نباید در جایی که او حضور دارد انجام داد، بخصوص وقتی که برای شکار شما آمده است. واقعاً این چنین حس هایی در بازی آشنا و ملموس خواهد بود.

JC: ما می دانیم که Aline چگونه است، این بازی هر روز ما را بیشتر از دیروز می ترساند و هیجان زده تر می کند.

VG:فاش نکردن این اطلاعت برای مدت زیادی شما را اذیت نکرد؟

CL: کمی، ما در مورد بازی بحث و گفتوگو می کردیم، در مورد قلب تاریک آن حرف های بسیاری داشتیم، شما از داستان آگاه می شوید و تا انتهای مسیر به پیش می روید، همین مسائل باعث می شود تا کنترل از دستتان خارج شود. و زمانی می رسد که شما می دانید باید چکار کنید. افشا کردن مسائل بسیار خطرناک است و ما همیشه راز های خودمان را نگه می داریم. بنظر میاد که تصمیم داریم، از جواب دادن به سوال اصلی طفره بریم .یکی از جذابیت های هر عنوانی این است که مهم ترین مسائل آن واقعاً باید در ابهام باقی بمانند.  بازی کن تا به حال با چنین تجربه ای رو به رو نشده است، البته هیچ کس چنین تجربه ای نداشته است. ما مخاطبینی داریم که تا حدودی از وقایع بازی اطلاع پیدا می کنند، از سیستم و کارکرد Aline اگاه می شوند. ما شروع به کندوکاو می کنیم و این مسئله را برای بازیباز ایجاد می کنیم که در ذهنش بگوید، او چگونه در اینجاست؟یا اینکه چه اتفاقی خواهد افتاد؟ ما اتفاقات و مسائل پیچیده زیادی برای سورپرایز کردن بازیباز ها داریم.

VG: فیلم حدود 2 ساعت است، درست، چرا چیزی شبیه آن در اینجا وجود  ندارد؟

CL: زیرا بازی به بازیباز این اجازه را می دهد که لحظه به لحظه Aline را تجربه کند و بازیباز بر اساس انتخاب های خود لحظاتش را بسازد. انتخاب های بیشماری وجود دارد و برای بازیباز در نظر گرفته شده است که خود باید بهترین ها را انتخاب کند. استفاده از المان های این دنیای بزرگ، به آنها کمک خواهد کرد که در نجات پیدا کردن از دست تک دشمنش موفق تر از دیگران باشد. در حالی که برای بقا تلاش و تقلا می کنید باید تصمیمات مختلفی بگیرید، باید بیاموزید که چه زمانی نیاز دارید عقب نشینی کنید، یا جا به جا شوید. تمام کار هایی که انجام می دهید ریسک مخصوص به خود را خواهند داشت. ایستگاهی که بازی و اتفاقات آن در آنجا روایت می شود، مملوء از افرادیست که برای نجات یافتن تلاش می کنند، در این ایستگاه مردم در شرایط و موقعیت های مختلف و واقعاً سختی قرار خواهند گرفت و از این رو احتمال هرنوع توافق  از بین می رود، مگر در موارد خاص.

مردم به طرق مختلف نسبت به موقعیت و محیط واکنش نشان می دهند. بعضی از آنها ممکن است از شما برای نجات خودشان استفاده کنند، و شاید عده ای هم به کمکتان آیند. عده ای هم وجود دارند که مسئله اعتماد مابین شما و آنها به وجود می آید. عده ای غیر قابل اعتماد هستند در حالی که برخی از آنها واقعاً وفادار اند، علت این رویکرد ها تفاوت موقعیت ها و تفاوت مردم و روش برخورد آنها با شرایط سخت است. پس می توان گفت که این اختلاف رویکرد ها و برخورد ها در بازی وجود دارد و برای مدت زیادی هم در بازی حکم ران خواهد بود. در فیلم Aline شاهد این مسئله هستید که کاراکتر های مختلف حاظر در فیلم، هر کدام بر اساس روش خود مسیر مختلفی برای نجات پیدا کردن انتخاب می کنند، آنها نمی دانند که چه چیزی در انتظارشان است و چه چیزی را تجربه خواهند کرد، تمام اینها ناشی از روش و اصول عملکرد است.

VG:کاراکتر ها چگونه با این موقعیت ها رو به رو می شوند و باید چگونه با آنها برخورد کنند؟

CL:سبک Survival Horror به مدت 5 سال است که به Action-Adventure تغییر ماهیت داده است، یا اینکه در اکثر آنها شاهد استفاده و به کار گیری سلاح های گرم به صورت بی رویه هستیم. ما می خواهیم به سبک قدیمی یا در حقیقت به Classic Survival Horror بازگردیم. زمانی که نجات یافتن از خطرات همان پیروزی محسوب می شوند و هدف اصلی هم همین است. چیزی که فیلم Aline این عمل را به خوبی انجام داده است. دو فیلم اول از این سری به شما می آموزد که تکلونوژی نمی تواند شما را از خطرات نجات دهد و اینکه اتکا به آنها باعث سقوطتان می شود. دقیقاً عنصری همانند آنچه گفته شد در Aline هم وجود دارد. در این بازی شما باید امیدوار باشید که تکنولوژی شما را نجات دهد، فقط باید امیدوار باشید نه بیشتر. به دیگر افراد حاظر در ایستگاه نگاه کنید و آنها را به عنوان آینه برای خود انتخاب کنید، از عملکرد های آنها درس عبرت بگیرید و برای موفقیت خود از آنها استفاده کنید. اینکه چه کاری باید انجام دهید، یا باید از چه وسایلی استفاده کنید، به تصمیم خودتان بستگی دارد. در بازی هیچ موقعیت تحمل شونده ای وجود ندارد و همه چیز بر اساس عملکرد های بازیباز پیش می رود. در بازی راه حل های مختلف و متنوعی وجود دارد.

VG: خب، پس انتخاب های گسترده و جزئیات زیادی در مورد اینها وجود دارد؟

CL: یکی از بزرگ ترین چالش هایی که بازیباز ها در Aline با آن رو به رو هستند، این است که یاد بگیرند چگونه نجات پیدا کنند. هرچقدر زیرکانه تر باشد، ساده تر خواهد بود. ما می خواهیم که بازیباز ها بیاموزند چگونه عملکرد دشمنش را تشخیص دهد و بر اساس آن کنترل محیط را در دست بگیرد. با آموختن اینگونه مسائل او در پیشروی احساس امنیت بیشتری خواهد کرد. یکی از مهم ترین نکات در مورد بازی، این است که وسایل مختلفی وجود دارد و این خود بازیباز است که باید انتخاب کند، از چه وسیله ای و برای چه هدفی می خواهد از آن استفاده کند. در گذشته سازندگان بر روی نکات خاصی تاکید کرده بودند و این مسئله باعث شده بود که بازیباز در چندین المان خاص محدود شود، ولی در این نسخه ما از چنین رویکرد هایی استفاده نمی کنیم و هرگز بدین شکل نخواهد بود که عملکرد دشمنان را بتوانید هر بار درست تشخصی دهید، هرچند یادگیری المان ها، تاثیر زیادی در موفقیت شما خواهد داشت. وقتی دشمنان را بررسی و تحلیل کنید، متوجه ضعف و قدرت آنها خواهید شد و چنین عواملی در بازی تاثیرگذار هستند. وقتی  ما برای اولین بار خبر ساخته شدن این بازی را اعلام می کردیم، حتی در مورد نام بازی هم از مخاطبین نظر خواهی کردیم و اکثر آنها خواستار حذف حرف S از نام بازی شده بودند، زیرا آنها خواستار پیروزی بر یک دشمن بودند که از چندین و چند دشمن عادی زیرک تر و خطرناک تر است.

JC: این بازی به هیچ وجه عنوانی Shooter نیست، شما می توانید سلاح داشته باشید ولی این به معنی اینکه بازی شوتر است، نخواهد بود.

VG: فکر می کنید که نزدیک تر شدن به شالوده اصلی برایتان خطرناک بوده است؟

CL: ما آزمایش های مختلفی انجام داده ایم. تست های مخصوص روانشناسی انجام داده ایم، چون شما واقعاً به عنصر اصلی بازی نزدیک خواهید شد. می توان گفت در بازی شما با روش های مختلف مورد حمله قرار می گیرید( از نظر روانی)، همین عوامل باعث می شود که در بازی به متخصص تجزیه و تحلیل مسائل تبدیل شوید و چیزی که Aline 3 خواهد بود، همین است.  خیلی ساده است که از المان های مورد استفاده در فیلم Aline استفاده کنی. اگر از فیلم، المان ها را انتخاب نکرده باشی، بازیباز و مخاطب آماده آن نیست و یا اینکه انتظار آن را ندارد، به طور مثال وقتی از Amana Ripley که در دومین فیلم از سری حضور داشته است، صحبت می کنیم، برای مردم آشناست و با او همراه بوده اند، پس داستان او را هم می دانند. پس اگر بازی را از نوء و بدون المان های آشنا شروع کنی، قطعً با رویکرد های مختلفی رو به رو خواهی شد که هرگز در فیلم های این سری دیده نشده و مردم با آنها رو به رو نبوده اند. در تمام فیلم های Aline با داستانی روشن و بی ابهام رو به رو هستید، این ارزش ادامه دادن را ندارد، در حقیقت این امر خیلی مهم است که شما برای تک تک سوالات خود، جواب قانع کننده ای نداشته باشید، گاهی اوقات همین خوب است. در مسیری که ما هستیم نیازی به جواب های بی شمار برای سوالات بی نهایت وجود ندارد، پس ما نیازی به مطرح کردن آنها در بازی هم نداریم ، اینکه داستان و جزئیات آن را به صورت راز نگه داریم کار غلطی نیست و البته در افشاء آنها می توان کمی نرمش نشان داد! پس به نظرم، ما در بازی بالانس خوبی ایجاد کرده ایم. در فیلم ها و برخی بازی ها شاهد بالانس پیچیده و دگرگونی هستیم که همین عامل به مخاطب نشان می دهد که باید راه درازی برای رسیدن به هدف طی کن، برای همین نیاز به توضیحات زیادی به وجود می آید.

VG:خب پس با این وجود به نظر شما، چه چیزی بین بازی شما و سری Aline وجود دارد؟

CL: Aline برای تمام اینها همانند پدر بزرگ است، و این همان تطبیق الگو ها برای سبک Survival Horror است.واقعاً همین طور است، وقتی بر روی این بازی با عناصر اصلی کار می کنی شاهد تاثیرات مختلف بازی ها و فیلم ها در این سبک هستی. وقتی ما طرفداران را دیدیم که در مورد بازی و ایده های آن بحث و گفتوگو می کنند، به خودمان گفتیم؛ چرا کسی تا به حال چیزی که آنها می خواهند را نساخته است، این واقعاً جالبه که ما بر روی خواسته آنها تمرکز کرده ایم. پس برای این کار به بازی هایی همانند Amnesia,Selenderman و Resi نگاه می کنید، به عناصر آنها به کارکردشان. این بازی ها با سکوت خود فقط ترس را القا می کنند. ما برای این منظور، چیزی بهتر و کامل تر از عناصر اصلی فیلم Aline نداشتیم. وقتی من برای اولین بار اعلام کردم که Aline برای 12 دقیقه نمایش داده خواهد شد مردم شگفت زده شدند. با نمایش بازی، شاهد چیره شدنش به فیلم بودیم و این تمام چیزی بود که نگرانش بودیم، پس تمام اینها در مورد کنترل در نمایش دادن است.

 


VG: شما نسبت به چیزی که دارید خیلی تاکید می کنید، چه زمانی متوجه داشتن چنین چیزی شدید؟

JC: در ساخت بازی، راهنمای و هدایت روند ساخت آن یکی از بزرگ ترین کارهاست و کارگردانی  بازی بهترین کاریست که می توانید بکنیدو با همین کارها همه چیز درست می شود، در حالی که چنین چیزی در مورد Aline وجود ندارد و بعد از کنار هم قرار دادن المان های مختلف، نمی توانید در مورد آن چیزی که دارید قضاوت کنید.ما نمی توانیم چنین کاری انجام دهیم، حداقل این برای ما بدین معناست که با Aline هر روز رو به رو می شویم و باید بهترین عملکرد را داشته باشیم، در آخر ما نگاه کلی به آن می اندازیم و می بینیم که تمام جزئیات در کنار هم بوده و بهترین هستند. ما اعتقاد داریم که می توانیم بهترین جزئیات و بهترین خصوصیات را از دل بازی بیرون بکشیم و این واقعاً وقت تلف کردن است که جزئیات در کنار هم به خوبی کار نکرده و سازگار نباشند.
:: مرتبط با: اختصاصی , بازی های رایانه ای ,
:: برچسب‌ها: Game , بازی , بازی Alien ;Lsolation , Alien Lsolation , گزارش Alien ;Lsolation , Survival Horror ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
levitra 10 mg prezzo پنجشنبه 1397/07/19 04:41 ق.ظ

You actually explained that adequately!
buy levitra 20 mg levitra without a doctor prescription vardenafil 20mg levitra online levitra 20 mg bayer prezzo generic levitra levitra without a doctor prescription levitra without a doctor prescription vardenafil 20mg levitra generic
canadian pharmacy king شنبه 1397/06/31 04:04 ب.ظ

Many thanks, I enjoy this!
northwestpharmacy canadian prescriptions online serc 24 mg canadian medications list online pharmacies in usa buy viagrow discount canadian pharmacies canadian pharmaceuticals online canadian pharmacies the best canadian online pharmacies canadian pharmaceuticals
http://viagraessale.com/ چهارشنبه 1397/06/28 05:44 ب.ظ

You mentioned that very well!
achat cialis en europe tadalafil buy cialis online nz cialis generique when can i take another cialis prix cialis once a da cialis uk next day brand cialis generic preis cialis 20mg schweiz ou acheter du cialis pas cher
http://viagraky.com/ سه شنبه 1397/06/27 02:33 ب.ظ

Cheers. Terrific information!
buy brand cialis cheap acheter cialis meilleur pri enter site very cheap cialis cialis prezzo di mercato cialis professional from usa cialis efficacit generic cialis pill online 40 mg cialis what if i take callus acheter cialis kamagra
viagraessale.com پنجشنبه 1397/06/15 02:34 ق.ظ

Wonderful write ups. Cheers.
acheter du cialis a geneve we like it cialis price cialis generico cialis cipla best buy try it no rx cialis cialis 5 mg funziona we use it 50 mg cialis dose cialis generico milano cialis 5mg billiger cialis coupons
canadianpharmacyonli.com سه شنبه 1397/06/13 06:36 ب.ظ

Fantastic posts, Thank you.
canadian pharmacies without an rx drugstore online india canadian cialis canada medication cost canadian pharmaceuticals companies canadian pharmacy king north west pharmacy canada online pharmacies tech school canadian pharmacy no prescription north west pharmacies canada
http://viagraky.com/ سه شنبه 1397/06/13 03:22 ق.ظ

With thanks! Valuable stuff!
sildenafil citrate low price viagra generic viagra where to purchase viagra buy viagra pills online uk where to buy viagra online uk viagra cheap buy buy levitra where to order viagra buy viagra online germany
http://cialisyoues.com/ یکشنبه 1397/06/11 12:18 ب.ظ

Truly all kinds of terrific material.
cialis venta a domicilio generic cialis with dapoxetine cialis 5 mg schweiz miglior cialis generico tadalafil 10 mg cialis with 2 days delivery cialis side effects dangers cialis tadalafil online cialis sale online buy cheap cialis in uk
cheap cialis canada یکشنبه 1397/05/21 10:51 ب.ظ

Thanks a lot, A good amount of postings.

cialis coupons printable cialis 20 mg cut in half when will generic cialis be available buy cialis prezzo di cialis in bulgaria comprar cialis navarr buy online cialis 5mg buy online cialis 5mg click now buy cialis brand buying cialis in colombia
Cialis prices جمعه 1397/02/7 06:50 ب.ظ

Nicely voiced of course. !
cialis purchasing cialis et insomni cialis without a doctor's prescription cialis price in bangalore interactions for cialis cialis dose 30mg cialis y deporte estudios de cialis genricos costo in farmacia cialis cialis billig
Viagra great britain سه شنبه 1397/02/4 03:38 ق.ظ

Great tips. Appreciate it!
pharmacy online buy viagra pfizer viagra pharmacy viagra buy viagra buy generic viagra how to get viagra with prescription online viagra order viagra cheap uk how do you buy viagra how to buy viagra without seeing a doctor buy viagra overnight delivery
Cialis 20 mg جمعه 1397/01/3 03:45 ب.ظ

Cheers, An abundance of postings.

generico cialis mexico cialis y deporte enter site very cheap cialis we choice cialis uk get cheap cialis il cialis quanto costa cialis patent expiration prix de cialis can i take cialis and ecstasy discount cialis
Cialissep یکشنبه 1396/12/27 10:28 ب.ظ

You have made your stand very well!.
cialis side effects dangers cialis herbs cialis patent expiration prices on cialis 10 mg order generic cialis online canada discount drugs cialis cialis 100 mg 30 tablet buying cialis on internet cialis generic cialis pas cher paris
http://maurice7may81.jimdo.com/2015/06/25/do-hammer-toe-splints-work سه شنبه 1396/03/2 11:13 ق.ظ
It's very straightforward to find out any topic on net as compared to
books, as I found this post at this site.
Corinne دوشنبه 1396/02/25 05:58 ب.ظ
Good post however , I was wanting to know if you could write a litte more on this subject?
I'd be very thankful if you could elaborate a little bit
further. Many thanks!
manicure یکشنبه 1396/01/20 12:50 ق.ظ
I quite like reading through an article that will make people think.
Also, many thanks for allowing me to comment!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
توضیحات وبلاگ؛ با سلام به دوستان عزیز. این وبلاگ در زمینه های مختلف فعالیت می کند، از زمینه هایی که در وبلاگ بیشتر به آنها می پردازیم می توان به بخش حقوق، بازی و معرفی کتاب ها اشاره کرد که از این پس فعالیت بیشتری در این 3 زمینه خواهیم داشت.
در مورد تبادل لینک فقط دوستانی که وبلاگ هایی در زمینه های مطرح شده بعلاوه وبلاگ هایی که به هر نحو موضوعاتشان با موضوعات وبلاگ تناسب دارد، می توانند با وبلاگ ما تبادل لینک کنند. از پذیرش وبلاگ های متنفرقه واقعاً معذوریم.
در وبلاگ قسمت جدیدی تحت نام پست ثابت و تبلیغات به وجود خواهد آمد که دوستان می توانند اگر می خواهند وبلاگ و وب سایت خود را معرفی کنند، لینکشان را برایمان برفستند تا ما لینک آنها را در پست ثابت قرار دهیم. توجه کنید این پست ها ماهیانه هستند و اولین هفته هر ماه تغییر خواهند کرد. پس اگر می خواهید حقی از شما ضایع نشود بهترین کار این است که در اخرین هفته از ماه برای ما لینک بفرستید تا ما هم بتوانیم لینک شما را برای 4 تا 5 هفته به نمایش بگذاریم. تعرفه لینک ها فعلاً 10 هزار تومان برای هر یک ماه است. دوستانی که می خواهند لینک در پست ثابت داشته باشند پیام بدهند تا شماره کارت برایشان ارسال شود. حتماً ایمیل خود را قرار دهید.


مدیر وب سایت : Reza Mirzaei
تمام حقوق این وب سایت متعلق به جهان در دستانت می باشد   |   طراحی قالب : تم دیزاینر